Blog


Čo je Trello, krátky popis a navigácia

ČO JE TRELLO
Trello je webová aplikácia na riadenie projektov a naplánovanie práce v tímoch. Na naše účely sme použili Trello na záznam návrhov a preberaných záležitostí na poradách Strategický tím. Každá porada má vytvorenú svoju nástenku, postupne sa do jednotlivých listov zapisujú konkrétne zápisky. Ku každému lístku je možné priradiť termín, kto na tom pracuje, farebne označiť prioritu, ukončiť vybavenie návrhu.


AKO TRELLO FUNGUJE
Celé Trello je webová – cloudová aplikácia, do počítača sa nič neinštaluje, dostupnosť je všade tam, kde je internet. Prístup je cez prehliadač, napr. rovnako ako Facebook. Existuje aj mobilná verzia pre Android a aj Apple, klasická aplikácia s intuitívnym ovládaním.


AKO SA S TRELLOM PRACUJE
Práca s Trellom je nenáročná a prehľadná. Pre každý projekt si môžeme urobiť jednu nástenku alebo aj viac násteniek s rôznym obsahom, napr. pre grafiku, obsah a pod. Pre účely záznamu priebehu porád Strategického tímu je vhodné vždy urobiť jednu nástenku s poznámkami o prípadných dohodnutých termínoch realizácie, zodpovednými osobami a pod.
Ilustračný obrázok ako to vyzerá.Princíp ovládanie je veľmi intuitívny a jednoduchý. Je možné ho využiť nielen na záznam a kontrolu porád Strategického tímu, ale aj na riadenie vlastných projektov, či ako zbernicu nápadov. Záznamy totiž uvidia len priradené k jednotlivým nástenkám.
Takže veľmi jednoducho navštívte stránku:
www.trello.com a zaregistrujte si svoju mailovú adresu alebo pošlite mail Žanetke na majakova.z@insia.com, ktorá vás pozve a zaradí do skupiny Koordinátori Insia SK, kde môžete sledovať všetky lístočky, nástenky a urobiť poznámky k jednotlivým záznamom.


AKO SA DOZVIEM, ČO SA V TRELLE DEJE
Nie je potrebné stále kontrolovať, čo, kto a kedy do Trella niektorý z kolegov zaznamená, ale ľahko sa o tom dozviete nastavením notifikácií.
Vo webovej verzii sa notifikácie nastavujú v NASTAVENÍ – časť UPOZORNENÍ, kde si vyberiete frekvenciu zasielania mailov na prihlasovaciu adresu.V mobilnej aplikácii nájdete takéto nastavenie v časti NASTAVENÍ – časť UPOZORNENÍ, kde sa nastavuje zvukové upozornenie, vibrovanie alebo kombinácia.

<< Späť na predchádzajúcu stranu
Potrebujete poradiť? Sme tu pre Vás.

KPS Poradenské centrum Vám pomôže pri výbere ideálneho úveru a poistenia.

Chcem si dohodnúť stretnutie